Arvo Pärdi näitus "Tuntud ja tundmatu" Jõudis Prantsusmaale

2018
Näitus "Arvo Pärt Tuntud ja tundmatu" jõudis Lõuna-Prantsusmaale,  Les Arts Libèrent Festivalile
Loe lisaks »

Arvo Pärdi näitus Budapestis Müpas

2018
16. septembril avatati Budapesti Kunstide Palees (Müpa) Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi koostatud näitus “Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu”, mille ungarikeelne variant sündis Eesti Instituudi Ungari esinduse ning Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse omavahelises koostöös ja toetusel. Näitus on osa EV100 programmist.
Loe lisaks »

Moskvas Glinka muuseumis avati näitus "Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu"

2018
Tükike Eestit on EV100 toetusel Moskvas taas rohkem näha. Näituse "Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu" vene keelne näitus avati Moskvas, Glinka muuseumis. Eesti teatri- ja muusikamuuseumi ekspositsioonis on ära märgitud helilooja elu põhilised tähised. Arvo Pärdi muusika populaarsus Venemaal aastatega üha kasvab. 
Loe lisaks »

Eesti muusika nädal Kanadas

2018
24.-29. mai 2018 toimub Torontos Estonian Music Week, muusikaürituste sari tutvustamaks mitmekesist ja kõrgekvaliteedilist eesti muusikat ja silmapaistvaid eesti muusikuid nii Eestist kui Põhja-Ameerikast. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös on muusikanädalatel näitus "Arvo Pärt - Tuntud ja tundmatu"
Loe lisaks »

Näitus „Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu“ Flagey keskuses Brüsselis

2018

26.- 28. jaanuarini on Flagey keskuses Brüsselis Arvo Pärdi nädalavahetus. Kultuurisündmus toob muusikahuvilisteni kontserdid ja näituse. Arvo Pärdi muusika on puudutanud ja mõjutanud paljusid kuulajaid kõikjal maailmas. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös Brüsselisse jõudnud näitus räägib, kes on see helilooja ja kus on tema juured. Arvo Pärdi lugu on üks osa Eesti loost.


Loe lisaks »

Arvo Pärt nimetati seitsmendat aastat järjest maailmas enim esitatud nüüdisaegseks heliloojaks

2018

Arvo Pärt on Bachtracki andmetel seitsmendat aastat enim esitatud nüüdisaegne helilooja


Loe lisaks »

Ansambel U: Residentuu:ri õpitoad

2018
2017/2018 hooajal on U: kutsunud Residentuu:ri helilooja Andrus Kallastu (www.kallastu.ee <http://www.kallastu.ee/>).
Avatud õpitoad toimuvad jaanuarist maini, kord kuus, kolmapäeviti, Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia Ooperistuudios.
Loe lisaks »

Kogemustuba autorikaitse teemadel

2017
Kogemustoas räägib Kalev Rattus Eesti Autorite Ühingust teose looja õigustest, mis saab siis, kui teos avalikus ruumis (kontsert, näitus, etendus, veeb jne) nähtavaks-kuuldavaks ja kättesaadavaks saab. 30. novembril kell 17
Loe lisaks »

Eesti Kultuuri Koja aastakonverents “Kultuur ja keskkond” 3. – 4. novembril 2017 Rakveres

2017
Konverents heidab valgust inimese ja tema keskkonna suhetele ning nende kujunemisele oma otsuste ning valikute kaudu ning aitab kaasa Mahe-Eesti kuvandi loomisele.
Loe lisaks »

Kultuuriministeeriumi taotlusvoorud on avatud

2017 Loe lisaks »

Ilmus Mart Saare soololaulude plaat "Ussisõnad"

2017

28. septembril oli Mart Saare 135. sünniaastapäev. Tenor Mati Turi ja pianist Martti Raide on selleks puhuks valmis saanud helilooja soololaulude plaadi „Ussisõnad“. Plaadi esitlused toimuvad 1. oktoobril Mart Saare majamuuseumis Hüpassaares ja 4. oktoobril Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumis. Sissepääs on kõigile tasuta.


Loe lisaks »

Ajujaht - testi loomeettevõtte ideed

2017
29. oktoober on Ajujahi ideede esitamise tähtaeg.
Loe lisaks »

EV 100 sündmus: näitus "Arvo Pärt - tuntud ja tundmatu" Varssavi kuningalossi hoovis

2017

Arvo Pärdi muusika on puudutanud ja mõjutanud paljusid kuulajaid kõikjal maailmas. 2005 aastal valminud näitus "Arvo Pärt - tuntud ja tundmatu" sai Eesti Euroopa Liidu Nõukogu eesistumise ja Eesti Vabariik 100 sündmuste raames esitamiseks uuendatud.

Loe lisaks »

Arvo Pärdi keskuse uuele hoonele pandi nurgakivi

2017
Arvo Pärdi Keskuse uus hoone Laulasmaal sai nurgakivi. 
Loe lisaks »

Kogemustuba - Autorikaitse: õigused ja kohustused

2017
14. juunil räägib Kogemustoas autorikaitsega seotud teemadest Kalev Rattus Eesti Autorite Ühingust.
Loe lisaks »

Seitseteist Eesti festivali pälvisid Euroopa Festivalide kvaliteedimärgi

2017
Euroopa Festivalide Liit tunnustab igal aastal festivale EFFE kvaliteedimärgiga. Tänavu said Eestist vastava tunnustuse 17 festivali. 
Loe lisaks »

Classical:NEXT 17.-20. mai

2017
Euroopa olulisim klassikalise muusika sündmus - konverents, showcase'id, kohtumised
Loe lisaks »

Eesti Filharmoonia Kammerkoor tutvustab Eesti muusikat Tenso Päevadel Mechelenis

2017
Loe lisaks »

Kogemustuba - Helikunsti valdkonna taotluse kirjutamine

2017
17. mail toimuva Kogemustoa teema on Helikunsti valdkonna taotluse kirjutamine: Mida peab silmas pidama Kultuurkapitali taotluse kirjutamisel. Kuidas koostada projekti eelarvet.
Loe lisaks »

Vanemuises etendub uus Eesti algupärane ooper "Tulleminek"

2017

22. aprillil esietendub Sadamateatris ooper "Tulleminek", mille helilooja on Märt-Matis Lill, libreto autor Jan Kaus, muusikajuht Paul Mägi ja lavastaja Taago Tubin.

Loe lisaks »

Kogemustuba - Helimaailm meie ümber

2017

Kogemustoas räägivad Merike Rehepapp, Liis Viira ja Hardi Volmer


Loe lisaks »

Tallinn Music Week konverents

2017

Konverents toimub 31. märtsil ja 1. aprillil Vene kultuurikeskuses ja Nordic Hotel Forumis

Loe lisaks »

ÜKSI OLEME PUUD, KOOS AGA METS

2017

Eesti loomerahva pleenum toimub  2. aprillil 2017 Pärnus

Loe lisaks »

EMAK alustab Kogemustubade sarja

2017

Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus alustab Kogemustubade sarjaga. Kogemustoad on järg mõni aasta tagasi EMAK'i läbiviidud populaarsetele Kogemuskohvikutele.

Loe lisaks »

Liisa Hirschi ja Märt-Matis Lille teosed uue muusika festivalil Budapestis

2017
7.–15. jaanuarini 2017 korraldatakse Budapestis juba neljandat korda festivali "Átlátszó Hang" ("Läbipaistev heli"). Festival eesmärk on näidata publikule nüüdismuusika mitmekesist ja uuenduslikku maailma.
Festivali lõpuüritusena toimub 15. jaanuaril Eesti nüüdismuusika õhtu.
Loe lisaks »

Selgusid Eesti Muusikaauhinnad 2017 klassikaalbumi nominendid

2017
Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Fonogrammitootjate Ühing valisid välja Eesti muusikaauhindade aasta klassikaalbumi nominendid. 
Loe lisaks »

MELT foorum - 7. juuni Kultuurikatel

2016

Kuidas loomemajandus aitab Sinu ettevõttel kasvada

Loe lisaks »

Eesti Muusika Arendusekeskusest sai Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus

2016

Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatus otsustas muuta ettevõtte nime lähtuvalt ettevõtte missioonist ja eesmärkidest. Mittetulundusühingu uus nimi on Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskus. Kasutame endiselt juba tuttavat lühendit EMAK.

Loe lisaks »

Saksa plaadifirma ECM andis välja Tõnu Kõrvitsa autoriplaadi «Mirror»

2016

Plaadi esitlus toimus Eesti Suursaatkonnas Berliinis 3. mail. Sündmust tähistati konterdiga, kus astus koos heliloojaga üles tunnustatud saksa tšellist Anja Lechner.

Tõnu Kõrvits on Eesti Aasta Muusik 2015 ja üks meie nimekamaid nüüdisheliloojaid, kelle loomingut on viimastel aastatel palju esitatud ka Saksamaal, sealhulgas Berliinis. Kontserdil kõnelesid Kõrvitsa loomingust ja uuest CD-plaadist muusikateadlane professor Kristel Pappel ning kultuuriatašee Harry Liivrand. Plaadiesitlusel oli kohale kutsutud Berliini muusikaringkondade esindajatel võimalik tutvuda Tõnu Kõrvitsa teostega – noodid ja trükised oli kohale toimetanud Eesti Muusika Arenduskeskuse korraldamisel Eesti Muusika Infokeskus. See oli esmakordne autoriplaadi esitlus Berliini Suursaatkonnas.

Tõnu Kõrvitsa muusikat esitavad plaadil tšellist Anja Lechner, laulja Kadri Voorand, Tallinna Kammerorkester ja Eesti Filharmoonia Kammerkoor Tõnu Kaljuste juhatusel.

Loe lisaks »

Eesti muusika on Frankfurdi muusikamessil kohal

2016

7.-10. aprillini 2016.a.toimus järjekordne muusikamaailma kokkusaamine Frankfurdis - suurim omalaadne muusika kirjastajate, esitajate, instrumentide ja produktsioonide mess. Eestit esindas Eesti Muusika Arenduskeskuse eestvedamisel Eesti Muusika Infokeskuse esindus.

Loe lisaks »

GotlandsMusiken eestvõttel toimub Tallinnas 22. märtsil Balti muusikavõrgustiku seminar-õpituba, mis on suunatud Läänemeremaade muusikavaldkonna kontaktide elavdamisele ja noorte muusikahariduse arendamisele

2016
Projekti toetab Rootsi Instituut.
Loe lisaks »

Avant Première 2016 kutsub osalema muusikaalastes filmimuusika meistriklassides

2016
Avant Première on rahvusvaheline etenduskunstide mess, mis keskendub filmimuusikale. Avant Première toimub 16. - 19. veebruar 2016, Berliinis
Loe lisaks »

Eesti kõigi aegade suurim turunduskonverents Password 2016 kutsub ühendama loovust ja äri

2016
Keatiivsuse uurija Balder Onarheim Copenhagen Institute of Neurocreativity'st teeb Passwordi konverentsil 17. märtsil ettekande teemal "Kolm tööriista loovuse suurendamiseks. Mida kaasaegsed aju-uuringud on loovuse kohta välja selgitanud? Kuidas igaüks meist saab oma loovust suurendada?"
Loe lisaks »

MIDEM idufirmade võistlus ootab osalema

2016
Juhtiv rahvusvaheline muusikaalane idufirmade konkurss MIDEMLab ootab kõiki osalema ning enda ideid proovile panema. Muusikatehnoloogia festival MIDEM toimub juba 3.- 6. juuni 2016, Prantsusmaal Cannes
Loe lisaks »

Eesti esimene loomevaldkonna hackathon Loomehäkk osutus viljakaks

2016
Mis juhtub, kui viia kokku loovus ja infotehnoloogia? Eesti esimesel 48- tunnisel loomehackathonil 29 - 31 jaanuaril selgus, et juhtub nii paljugi head ja kasulikku. Edukaimaks meeskonnaks osutus PRAP, mis töötas kahe päeva jooksul välja rakenduse kultuuriürituste, kontsertide ja meediatootmise lihtsamaks korraldamiseks. Teisele kohale jõudis idee Kool, mis võimaldab õpetajatel luua lihtsate vahenditega interaktiivne haridussisu. Pronksi koha hõivas Sipsiku filmi toetav ristmeediarakendus, Sipsik. 
Lisaks uutele tutvustele loomesfäärist ja IT sektorist koguti väärtuslikku nõu kohalikelt ja rahvusvahelistelt mentoritelt. 
Loe lisaks »

Algas registreerimine Äripäeva Akadeemia selle aasta esimesele Kristel Jalaku koolitusele „Small-talki praktikum“

2016
Kristel Jalaku koolitus "Small-talki praktikum“ toimub 2. märtsil 2016. Äripäeva Akadeemia näol on tegemist unikaalse treeninguga, mis võimaldab ujeda võitu eestlasel parandada oma kontaktivõtmisoskust ja vähendada suhtlemisstressi.
Praktilise koolituse eesmärk on õppida tehnikaid ja meetodeid, mis võimaldavad ennast mugavamalt ja kindlamalt tunda viisakusvestlust eeldavates sotsiaalsetes situatsioonides
Loe lisaks »

EMAK soovib kauneid jõule ja helisevat uut aastat!

2015
(kirjuta siia sissejuhatus)
Loe lisaks »

AVASTADES EESTI KAASAEGSET MUUSIKAT Budapesti Muusikakeskuse (BMC) raamatukogus 15. oktoober 2015.a.

2015
15. oktoobril 2015.a. toimus Eesti Instituudi Ungari esinduse ja Eesti Muusik Arenduskeskuse eestvedamisel eesti kaasaegset muusikat tutvustav loeng­vestlus, mida viisid läbi heliloojad Tatjana Kozlova­ Johannes ning Balázs Horváth
Loe lisaks »

EAS taotlusvoor: Loomemajanduse sidumine teiste sektoritega

2015
Infopäev Tallinnas toimub teisipäev 24.11.15 kell 12.30 -14.30 Tehnopolis (Tallinn, Teaduspargi 6/1). Infopäev Tartus toimub reede 27.11.2015.a. Tartu Teaduspark, Riia 181A algusega kell 12:00Taotlusvoor avaneb 30.11.2015.
Loe lisaks »

Audiovisuaalne emotsioonide kontsert “(V)iha & armastus” ootab kuulama

2015
Audiovisuaalne kontsert tugineb Mihhail Bulkakovi romaanile "Meister ja Margarita" ning seob endas klassikalise muusika, katkendeid raamatust ning videokunsti.
Loe lisaks »

Kultuuri Tegu 2015 selgunud

2015
Kultuuri Tegu on auhind,  millega tunnustatakse kultuuritegu kõige laiemas mõttes ja mis võib väljenduda sõna-, mõtte-, kunsti- või erinevaid kunste ühendava kultuuriprojektina.
Loe lisaks »

Eesti Kultuuri Koja eestseisus valis 53 kandidaadi seast viis nominenti aasta – auhinnale Kultuuri Tegu

2015
Eesti Kultuuri Koja poolt ja kultuuriministeeriumi toel ellu kutsutud aasta-auhinna 
Kultuuri Tegu eesmärk on tunnustada meie seas tegutsevaid inimesi ja kooslusi, kelle ettevõtmised on teisi inspireerivad ning mis seni ei ole veel laia avalikkuse ees väärilist tähelepanu leidnud.
Loe lisaks »

Tallinna Ettevõtlusamet kutsub ettevõtlikke inimesi osalema koolitustel

2015
Ettevõtlusseminar "Edukaks esimesel katsel"
Koolitus "Efektiivselt innovaatilisest ideest eduka ärini"
Kommunikatsioonikoolitus alustavale ettevõtjale. Kuidas, kellele ja miks?
Loe lisaks »

Eesti Filharmoonia Kammerkoor tutvustab Ida-Virumaal noortele Eesti muusikat

2015
Eesti Filharmoonia Kammerkoor läheb külla Ida-Virumaale vene keelt kõnelevatele noortele, et tutvustada muusika ja filmi abil Eesti kultuuri. Kontsertetendus „Viis Eesti muinasjuttu“, mida juhatab Heli Jürgenson, antakse reedel, 16. oktoobril Kohtla-Järve vastavatud kultuurikeskuses, kuhu on oodatud Ida-Virumaa gümnaasiumide õpilased. Haridusprojekt saab teoks Muusika-aasta 2015 programmi raames.
Loe lisaks »

Kuidas Hiinaga äri teha? EARS 2015 kümme nõuannet

2015
Augusti lõpus toimus Helsinkis loomemajanduse tippsündmus EARS (Europe-Asia Roundtable Session), kuhu see aasta oli kogunenud rohkem kui 350 delegaati. Neljapäevane festival kätkes endas inspireerivaid ettekandeid muusika, disaini, meedia, turunduse ja etenduskunstide viimastest trendidest ning arengutest Aasia ja Euroopa oma ala ekspertidelt. Eelkõige keskendus EARS 2015 Hiina ja Lõuna-Korea loomemajanduse käekäigule.
Loe lisaks »

6. oktoobril anti helilooja Erkki-Sven Tüürile Monte Carlo Ooperis üle väärikas Monaco Prints Pierre'i Fondi muusikapreemia „Noorte muusikasõprade valik” teose „Peregrinus Estaticus” eest.

2015
1966. aastal asutatud Monaco Prints Pierre´i Fond tunnustab kirjanduse, kunsti ja muusika valdkonna tipptegijaid. Muusikapreemiaid on kaks. Alates 2011. aastast antakse iga-aastaselt välja „Noorte muusikasõprade valiku” preemiat. Üle kolme aasta antakse välja kompositsioonipreemiat, mille 2006. aastal pälvis Helena Tulve.
Loe lisaks »

2.-4. oktoobril toimub Peterburis kolmas helitöötlustarkvara Csound maailmakonverents

2015
Csound on vabavaraline helisünteesi tarkvara, mis on kasutusel juba alates 1980ndate aastate keskpaigast, kuid on püsinud aktiivses arenduses tänapäevani. Peterburis kogunevad maailma juhtivad Csoundi arendajad,heliloojad, programmeerijad ning programmi kasutavad muusikud. Toimuvad ettekanded, õpitoad, kontserdid
Loe lisaks »

Õnnitleme muusikapreemia laureaate!

2015
Eesti Muusikanõukogu ja Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital tunnustasid Rahvusvahelisel Muusikapäeval muusikamaastiku parimaid. Koos antakse preemiad välja kaheksandat aastat järjest.
Loe lisaks »

Tallinna Ettevõtluspäeva registreerimine on nüüd avatud!

2015
6. oktoobril toimub Tallinna Ettevõtluspäev ja 7. oktoobril Noorte Ettevõtluspäev.  Mõlemal päeval on põnev programm ettevõtlushuvilistele.  
Loe lisaks »

EAS kutsub osalema Eesti riigi brändi töötoas "Eesti eksport"

2015
Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ning EL eesistuja maa ootsuses uuendab Eesti riigi brändi ning ootab osalema töötoas, et kujundada ühtne visiooon, läbi millle tutvustada Eesti riiki laiale maailmale. Veel on võimalik osaleda töötoas "Eesti eksport", mis toimub 23.09
Loe lisaks »

Loov Eesti+ Maa toob ettevõtluse- ja tootearenduse tippkompetentsi Kagu-Eestisse

2015
Loov Eesti+Maa  alustab septembris kohaliku ettevõtluse edendamisele suunatud programmiga, mille eesmärk on pakkuda uusi ja innovatiivseid lahendusi, et aidata ettevõtetel  oma tooteid arendada ja ekspordikäivet kasvatada. Olete oodatud osalema!
Loe lisaks »

Prantsuse Instituut kutsub kultuurikorraldajaid Prantsusmaale ennast täiendama

2015
Koolituste teemadeks on kultuuripoliitika ja selle elluviimine, kultuuri finantseerimine, raamatukogude füüsiline ja digitaalne säilitamine ning digitaalse kunstiloomingu temaatika. Vajalik on vähemalt vestlustasemel prantsuse keele oskus ja 5-aastane erialane töökogemus. Reisikulu tuleb ise tasuda, muud kulud kaetakse. Kandideerida saab kuni 20. septembrini. 
Loe lisaks »

Bachtrack septembrikuu uudised

2015
Sibeliuse 2015. aasta festival Lahtis, Maailmanäitus Milano EXPO 2015, Carducci Kvartett Globe teatris, BBC Proms ja palju muud huvitavat.
Loe lisaks »

Kas loomemajandusse investeerimine on loterii?

2015
Investorite raha pole lahendus kõigile probleemidele, leiti finantsfoorumil „Kas loomemajandusse investeerimine on loterii?“, kus vaeti erinevaid loomeettevõtete rahastusvõimalusi. Kõne alla tulid säästud, sõpradelt, perekonnalt ja fännidelt laenamine, pankadelt laenamine, ingelinvestorid ja kapitali kaasamine investoritelt, valitsuselt ja kiirenditelt. Igal variandil on oma plussid ja miinused.
Loe lisaks »

Nädala aja pärast algab IV Pühalepa muusikafestival

2015
Reedel, 14. augustil algab Hiiumaal, Pühalepa kirikus järjekorras juba neljas Pühalepa muusikafestival, kus sel korral kõlab nii Tüüri, Tormist, improvisatsioonilist jazzi kui vanamuusikat. Festivali piletitulu annetavad
korraldajad Pühalepa kiriku orelifondi.
Loe lisaks »

KulturKontakt Austria koostöös Austria Kantseleiga kuulutab välja konkursi loomeinimestele 2016 aastaks

2015
Austria Suursaatkond Tallinnas edastab informatsiooni 2016. aasta Austria stipendiumite kohta Artist-in-Residence programmi kaudu järgnevatel erialadel: kujutav kunst, fotograafia, video- ja meediakunst,interdistsiplinaarsed kunstid, helilooming, kirjandus, laste- ja noorsookirjandus, ilukirjanduslik tõlge, kunst- ja kunstivahendus.

Stipendiumi võivad saada oma  õpingud lõpetanud kuni 40 aastased loomeinimesed. Austrias viibimise eesmärgiks on oma projekti realiseerimine aga ka Austria kunsti – ja kultuurelu ning kunstnikega tutvumine.

Taotlused tuleb esitada hiljemalt 15. septembriks 2015 (postitempli kuupäev)
Loe lisaks »

Collegium Musicale laulab Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali avatuks

2015
31. juulil kell 20.00 toimus Tallinna Jaani kirikus XXIX Tallinna Rahvusvahelise Orelifestivali avakontsert "Mozart ja pillide kuningas".Collegium Musicale esituses kõlas kontserdil Mozarti Missa KV 259,kaastegev Klaaspärlimäng Sinfonietta ja Matthias Giesen (orel, Austria),dirigent Endrik Üksvärav.
Loe lisaks »

Poola saatkond kutsub Läänemere Kultuurifoorumile Gdańskis

2015
Läänemere Kultuurifoorum toimub 15 - 18 september 2015 Gdańskis, Poolas
Arutluse alla tulevad teemad nagu kultuur - loomemajandus - ettevõtlus - haridus - säästlik ettevõtlus - sotsiaalne innovatsioon - Balti mere regioon - regionaalne koostöö
Loe lisaks »

Paavo Järvi Grammophone Aasta Muusikuks!

2015

Igal aastal nomineerib Grammophone kümme säravat klassikalise muusika artisti, kellest rahvas valib Grammophone Aasta Muusiku. Lisaks maailmas hinnatud dirigendile, Paavo Järvile on viimase aasta jooksul erilise panusega silma jäänud veel dirigendid Edward Gardner ja Iván Fischer, pianistid Igor Levit ja Ingrid Fliter, klavessinist Mahan Esfahani, viiuldaja Arabella Steinbacher ning lauljad Christiane KargCarolyn Sampson ja Christian Gerhaher.

Aasta Muusiku poolt saab hääletada kuni 31. juuli ning võitja avaldatakse Grammophone Aasta Muusiku Galal 17. septembril 2015.  

Loe lisaks »

Muusika-alaste startupide festivali MIDEM kokkuvõte nüüd saadaval

2015
Kellel puudus võimalus jälgida MIDEM festivali kulgu, siis nüüd on saadaval 2015. aasta festivali detailne kokkuvõte. Selle aasta festival hõlmas endas 4 päeva suvepäikest Prantsusmaal Cannes 28 juuni - 1 juulil. Festivalil osales enam kui 5500 muusikatööstuse võtmetegelast 75-st riigist, päevakavas oli 93 põnevat töötuba ning konverentsi, 286 innustavat ettekannet, 6 ametlikku kontsertlava ning üle 270 artisti. 
Loe lisaks »

Aino Ackté kammerfestivalil Helsingis kõlas uus eesti muusika

2015
Aino Ackté kammerfestivalil esitavasid sopran Kai Kallastu ja vioolakunstnik
Talvi Nurgamaa 1. juulil 2015 Helsingi Agricola-klubis uut eesti
muusikat.
Loe lisaks »

Muusika-alaste startupide festival MIDEM kolmas päev

2015 Loe lisaks »

Pariisi orkestri ette asub Paavo Järvi järel Daniel Harding

2015
Hinnatud Briti dirigent Daniel Harding asub alates 2016 septembrist juhtima Pariisi orkestri, mil lõppeb Paavo Järvi leping. Alates 2010. aastast Pariisi orkestrit dirigeerinud Paavo Järvi lepingut ei pikendanud. 
Loe lisaks »

Muusika-alaste startupide festival MIDEM teine päev

2015

"Engagement is more important than numbers. Once you have the following, it’s about what you do with it”.

Loe lisaks »

Muusika-alaste startupide festival MIDEM esimene päev

2015
MIDEM esimene päev keskendus muusikatööstuse digitaalsele tulevikule, artist - fänn vahelistele suhtele ning keerulisele USA muusikaturule. 
Loe lisaks »

Artistide showcase USAs ootab osalema

2015
Musical America ootab osalema 23 juulil eksklusiivsel artistide showcasel. 
Loe lisaks »

EMP sai rahvusvahelise festivalide akrediteeringu

2015
Möödunud sügisel taotles 24 Eesti nimekat festivali Euroopa festivalide kvaliteedimärki ja osutusid EFFE kvaliteedimärgise vääriliseks. 9. juunil toimus Euroopa Komisjoni Eesti esinduses festivalide tunnustusüritus, kus Kultuuriministeeriumi kunstide asekantsler Hillar Sein andis tunnustuse pälvinud festivalide korraldajatele üle kvaliteedimärgised.
Loe lisaks »

Kandideeri muusikamanageride MA programmi USA-s

2015
Frost School of Music, Miamis pakub ainulaadset online muusika - ja meelelahutusettevõtluse magistriprogrammi
Loe lisaks »

IMZ Academy 2015 keskendub ooperile

2015
Rahvusvaheline IMZ Academy 2015 toimub  2 - 3 oktoober 2015 Prahas, Tšehhi Vabariigis. Registreerimine avatud!
Loe lisaks »

Classical: NEXT 2015 ootab osalejaid

2015
Classical: NEXT 2015 foorum toimub Rotterdamis juba 20 - 23 mai 2015
Loe lisaks »

Eesti muusika kõlab Vale of Glamorgani festivalil, Walesis

2015
2015. aasta klassikalise muusika festival on pühendatud Arvo Pärdi 80. juubelile
Loe lisaks »

Rahvusvaheline Elena Obraztsova nimeline noorte ooperilaujate konkurss ootab osaleijaid

2015
Kümnes Elena Obraztsova nimeline lauljate konkurss toimub 18 - 25 august St. Peterburgis
Loe lisaks »

EAS uuendatud starditoetuse kava

2015
Starditoetuse andmise eesmärk on aidata vähese ettevõtluskogemusega alustavaid potentsiaalikaid ettevõtjaid
Loe lisaks »

Maailmast: Muusika-startupide konkursi Midem finalistid selgunud

2015
Muusika-startupidele suunatud konkurss Midem avalikustas 30 parimat ideed, mis hakkavad 5 - 8 juuni  2015 Cannes konkureerima selle aasta parimale startupi auhinnale. 
Loe lisaks »

Klassikamaailmast: Philippe Jaroussky nüüd @iTunesMusic

2015
Warner Classics teatab suurepärase uudise, et legendaarne Prantsuse kontratenor Philippe Jaroussky on nüüd saadaval ka @iTunesMusic
Loe lisaks »

10. - 17. 04. 2015 Eesti Muusika Päevad toovad “Külluse”

2015
10.-17. aprillil 2015 Tallinnas toimuv festival Eesti Muusika Päevad  "Küllus" toob publikuni üle 20 uudisteose meie tippheliloojatelt ning samapalju uut loomingut noortelt heliloojatelt.
Loe lisaks »

Algas konkurss EV100-le pühendatud muusikasündmuste leidmiseks

2015
EV100 koostöös Muusika-aastaga 2015 kuulutas välja muusikasündmuste ideekonkursi. Eesmärgiks on leida ideid muusika suursündmusteks, mis oleksid väärilised tähistama Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva
Loe lisaks »

Noor Eesti helilooja Karin Kuulpak edukas USAs

2015
Eesti noore helilooja ja dirigendi maailmaesiettekanne toimub 30. märtsil 2015 San Fransiscos ning juba aprillis Eestis.
Loe lisaks »

10.detsembri „Kogemuskohvik“ keskendub saavutuspõhise managemendi teemale.

2014

Kolmapäeval, 10.detsembril toimuva muusikaettevõtluse koolitussessiooni „Kogemuskohvik“ teemaks on „PERFORMANCE MANAGEMENT“. 

Loe lisaks »

Filmimuusika seminar 25. novembril Tallinnas Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses

2014
25. novembril toimub Tallinnas Nordic Hotel Forumi konverentsikeskuses filmimuusika seminar, mille korraldab Tallinn Music Week koostöös Pimedate Ööde Filmifestivali, Industry@Tallinna, Eesti Filmiklastri ja Eesti Muusika Arenduskeskusega. Seminarile on oodatud kõik asjast huvitatud heliloojad, laulukirjutajad ning filmitootjad.
Loe lisaks »

Helsingis toimus eesti klassikalise ja jazzmuusika kontaktüritus

2014
18. novembril korraldas Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Eesti Suursaatkonnaga Helsingis eesti klassikalise ja jazzmuusika kontaktürituse.
Loe lisaks »

Konkurss Eesti Muusika Arenduskeskuse tegevjuhi kohale.

2014
Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatus ootab oma meeskonda tegevjuhti.
Loe lisaks »

13. novembri „Kogemuskohvik“ avab üritusturunduse telgitaguseid.

2014
 Neljapäeval, 13. novembril leiab aset Eesti Muusika Arenduskeskuse järjekorras kolmas "Kogemuskohvik" teemal "ÜRITUSTURUNDUS"
Loe lisaks »

30.oktoobri Kogemuskohviku teemaks on “Rahvusvahelised rahastusvõimalused muusikavaldkonnas”.

2014

Eesti Muusika Arenduskeskus jätkab muusikaettevõtlusele suunatud avalike ja vabamas vormis koolitussessioonidega. Sellesügisesed koolitused on suunatud nii alustavatele kui ka juba tegutsevatele muusikaettevõtjatele, tegevmuusikutele aga ka üldiselt loomemajanduse valdkonnast huvitatutele.  

Loe lisaks »

Poznańis toimus edukalt eesti klassikalise muusika kontaktüritus.

2014

25. oktoobril korraldas Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Poola partnerite SONORA music ja Nostalgia Festivaliga Poznańis eesti klassikalise muusika kontaktürituse (showcase). 

Loe lisaks »

Eesti Muusika Arenduskeskus korraldab muusikaettevõtlusele suunatud koolitussessiooni „Kogemuskohvik".

2014
Eesti Muusika Arenduskeskus jätkab vabas vormis muusikaettevõtlusele suunatud avalike koolitussessioonidega. Sellesügisesed koolitused on suunatud nii alustavatele kui ka juba tegutsevatele muusikaettevõtjatele, tegevmuusikutele aga ka üldiselt loomemajanduse
valdkonnast huvitatud loovisikutele ja ettevõtjatele.
Loe lisaks »

Valmisid täiendavad interpreetide videod

2014

2014. aastal jätkas Eesti Muusika Arenduskeskus interpreetide turundusvideote projekti. 

Vaata videoid siit!

Videod loodi eesmärgiga tutvustada Eesti muusikuid rahvusvahelistel turgudel. Videote tegemist toetati EASi poolt Euroopa Regionaalarengu Fondist.
Videote tootja Viiking Film OÜ.

Loe lisaks »

Londonis toimus edukalt Eesti jazzmuusikute esitlus

2014
Teisipäeva õhtul, 11. veebruaril toimus Londonis, tuntud jazzklubis Club Inégales, Eesti jazzmuusikute esitlus-kontsert, mida korraldas Eesti Muusika Arenduskeskus. Esinesid Kadri Voorand trio, duo Tuule Kann – Jaak Sooäär, Oleg Pissarenko Band ja Villu Veski & Ola Onabule (vokaal, UK).
Loe lisaks »

Kontaktüritused Londonis

2014
22. jaanuaril ja 11. veebruaril 2014 korraldab Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Eesti Suursaatkonnaga Londonis eesti klassikalise muusika ja eesti jazzmuusikute kontaktüritused (showcases).
Loe lisaks »

Valmisid 10 videot Eesti interpreetidest

2013
Eesti Muusika Arenduskeskus alustas 2012. aasta suvel projekti, mille käigus loodi 10 videot Eesti klassikalise muusika interpreetidest. Käesoleva aasta suvel projekti jätkati ning tänaseks on valminud veel kümme videot, millest kolm on erinevatest Eesti kooridest.
Loe lisaks »

Kontaktüritus Berliinis

2013
14. mail 2013 korraldab Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Eesti Suursaatkonnaga Berliinis Eesti klassikalise muusika kontaktürituse. 
Loe lisaks »

Klassikalise muusika päev

2013
TALLINN MUSIC WEEK
6. aprill
Loe lisaks »

Salvestatud muusika tulevikust

2012
19. oktoobri "Sirbis" kirjutas Juko-Mart Kõlar artikli teemal "Kuidas kümne aasta pärast teenida salvestatud muusika müügiga"

Loe lisaks »

Muusikapäeva preemiad

2012

Rahvusvahelisel muusikapäeval 1. oktoobril tunnustasid Eesti Muusikanõukogu ning Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapital pidulikul tseremoonial teatris NO99 Eesti muusikuid.  
Eesti Muusikanõukogu preemia muusikaelu jaoks olulise ja väljapaistva tegevuse eest pälvis Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse esimees Marje Lohuaru. Eesti Kultuurkapitali helikunsti aastaauhinna muusikaettevõtluse edendamise  ja silmapaistva korraldustegevuse eest sai Eesti Muusika Arenduskeskuse juhatuse liige Helen Sildna.  

Palju õnne, Marje ja Helen!

Teised preemiasaajad on kirjas siin. 

Rahvusvahelise muusikapäeva tseremooniat saab järelvaadata ETV arhiivist. 

Loe lisaks »

Meistrikursuste lõpetamine

2012
30. septembril lõpetas juba teine lend Muusikaettevõtluse Meistrikursused
Loe lisaks »

Eesti muusika kontaktüritus Peterburis

2012
Septembri lõpus toimub Eesti klassikalise muusika kontaktüritus
Loe lisaks »

Muusikaettevõtluse kursused lõppevad

2012
Septembri lõpus toimub viimane muusikaettevõtluse meistrikursuste sessioon
Loe lisaks »

Intervjuu Marje Lohuaruga

2012
Intervjuu EMAK-i juhatuse esimehe Marje Lohuaruga ajalehes Sirp: Eesti Muusika Arenduskeskus keskendub ekspordile (18. juuni 2011)

Tiina Mattiseni intervjuu EMAK-i juhatuse esimehe Marje Lohuaruga Sirbis (17. juuni 2011) asub SIIN.

Loe lisaks »