Eesti muusika nädal Kanadas

mai 2018
24.-29. mai 2018 toimub Torontos Estonian Music Week, muusikaürituste sari tutvustamaks mitmekesist ja kõrgekvaliteedilist eesti muusikat ja silmapaistvaid eesti muusikuid nii Eestist kui Põhja-Ameerikast. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseum ja Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös on muusikanädalatel näitus "Arvo Pärt - Tuntud ja tundmatu"

Festivali ajal on Koerner Hallis näitus helilooja Arvo Pärdist. Tema muusika on maailmas väga tuntud ja see on puudutanud ning mõjutanud väga paljusid inimesi. Näitus räägib helilooja loo – tema päritolust, lapsepõlve ja kujunemisaastatest. See lugu on üks osa Eesti loost, tuues kuulajale lähemale seda keskkonda ja kujunemislugu, milles on sündinud muusika, mida nii palju teatakse. Festivali järgselt jääb näitus vaatamiseks Tartu Kolledžisse.

Festivali kontsertprogrammis saab olema esindatud kaasaegne eesti klassikaline muusika, koorimuusika, jazz, pärimusmuusika ja selle erinevad tuletised, elektrooniline popmuusika jm. Lisaks Eesti muusikute töödele esitletakse festivalil ka Kanada eesti heliloojate töid. Festivali kava ergastavad parimad Kanada lavajõud.

Festivali korraldavad Estonian Studies Centre/VEMU (Kanada) ja Avarus (Eesti). Festivali partnerid ja toetajad on: Royal Conservatory of Music 21C muusikafestival, EV100, Toronto Arts Council, Eesti Sihtkapital Kanadas, Toronto Eesti Ühispank.

Hoidke silma peal festivali koduleheküljele: www.estonianmusicweek.ca, kust saab rohkem infot esinejate ja palju muud põnevat saabuva suursündmuse kohta.