Helsingis toimus eesti klassikalise ja jazzmuusika kontaktüritus

november 2014
18. novembril korraldas Eesti Muusika Arenduskeskus koostöös Eesti Suursaatkonnaga Helsingis eesti klassikalise ja jazzmuusika kontaktürituse.
Esitlusüritus leidis aset 18. novembril kell 18.00 Eesti Suursaatkonnas Helsingis. Ürituse eesmärgiks oli tutvustada eesti klassikalist ja jazzmuusikat Soomes tegutsevatele kontserdikorraldajatele, manageridele, muusikaettevõtjatele, festivalikorraldajatele jt. Osalesid ka mitmed Eestis tegutsevad muusikaettevõtjad ning kultuurikorraldajad.
Kontserdil esinesid Kammernaiskoor Sireen, keelpilliansambel koosseisus Mikk Murdvee, Aet Ratassepp, Toomas Nestor, Aare Tammesalu, Indrek Pajus ja jazz kvartett TereMoi4 (Eesti-Soome) koosseisus Jaak Sooäär, Kadri Voorand, Sanni Orasmaa, Mikko Innanen.
 
Kontaktüritus toimus projekti "Muusikaettevõtluse ja -ekspordi arendamine, II etapp" raames, mida toetab Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ning Euroopa Regionaalarengu Fond. Varem on toimunud EMAK-i eestvedamisel kontaktüritused Peterburis (september 2012 ), Berliinis (mai 2013), Londonis (jaanuar, veebruar 2014) ja Poznańis (oktoober 2014).