Näitus „Arvo Pärt. Tuntud ja tundmatu“ Flagey keskuses Brüsselis

jaanuar 2018

26.- 28. jaanuarini on Flagey keskuses Brüsselis Arvo Pärdi nädalavahetus. Kultuurisündmus toob muusikahuvilisteni kontserdid ja näituse. Arvo Pärdi muusika on puudutanud ja mõjutanud paljusid kuulajaid kõikjal maailmas. Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös Brüsselisse jõudnud näitus räägib, kes on see helilooja ja kus on tema juured. Arvo Pärdi lugu on üks osa Eesti loost.


Iga kahe aasta tagant organiseerib Flagey keskus Balti mere festivali, mis võtab fookusesse ühe baltiriigi ja selle kultuuri. Sellel aastal tähistatakse festivaliga ka Eesti Vabariigi 100. sünnipäeva ning kogu nädalavahetus on pühendatud Eesti tuntumale heliloojale Arvo Pärdile.
Arvo Pärdi muusika on maailmas väga tuntud ja see on puudutanud ning mõjutanud väga paljusid inimesi. Näitus räägib helilooja loo – tema päritolust, lapsepõlve ja kujunemisaastatest. See lugu on üks osa Eesti loost, tuues kuulajale lähemale seda keskkonda ja kujunemislugu, milles on sündinud muusika, mida nii palju teatakse.

Pärdi loomingust saab osa läbi erinevate kontsertide, vestlusringide, filmide ja näituste. Pärdi loomingut esitab Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Tallinna Kammerorkester, Brüsseli Filharmoonikud, Flaami Raadio koor.

Sündmus on pühendatud Eesti Vabariigi 100. sünnipäevale.Näituse on koostanud Eesti Teatri - ja Muusikamuuseum ja see jõuab Flageysse muuseumi ja Eesti Muusikaettevõtluse Arenduskeskuse koostöös.


https://www.ev100.ee/et/arvo-pardi-nadalavahetus-flagey-keskuses-brusselis
Vaata kogu kava: https://www.flagey.be/en/group/3817-arvo-part-weekend